Anuluj przeładowanie
 • Cisew 147, 62-700 Turek
 • kontakt@zielona-architektura.pl
 • Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie ogrodniczym

 • Według opinii zadowolonych klientów

O firmie

Aranżacja ogrodu czasem wymaga tyle samo, a nawet więcej wysiłku i pomysłowości, co urządzenie domu – należy rozplanować rozmieszczenie w nim poszczególnych elementów, dobrać odpowiednie materiały, faktury, barwy, a później regularnie dbać o jego uporządkowanie. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest powierzenie tych zadań profesjonalistom, a jeszcze lepszym – jednej firmie, która zajmie się tym wszystkim w ramach jednej usługi.

Zielona Architektura oferuje profesjonalną kompleksową obsługę ogrodów. Specjalizujemy się w projektowaniu zieleni oraz w pracach związanych z zakładaniem trawników z rolki/siewu, systemów automatycznego nawadniania, nasadzeniami oraz pielęgnacją i modernizacją istniejących ogrodów na terenie woj. Wielkopolskiego, Łódzkiego i nie tylko. Nasze systemy opieramy o podzespoły wiodących marek takich jak Hunter, Toro, Rain Bird oraz Irritrol.

Funkcjonujemy na rynku od niedawna lecz tematyką ogrodniczą zajmujemy się z pasji do zieleni i chcemy ją Państwu przekazać tworząc niepowtarzalne i wyjątkowe, dopasowane indywidualnie do każdego klienta ogrody. Tworzymy kompozycje i wizje miejsc, które są zgodne z oczekiwaniami naszych klientów. Wszystkie realizowane przez nas projekty są na najwyższym poziomie.

Projekt jest bardzo istotnym momentem, w którym podejmujemy kluczowe decyzje dotyczące koncepcji ogrodu. Planowanie przestrzeni z podziałem na funkcje jakie ma on spełniać dla użytkowników, wygodna komunikacja, dobór roślinności i materiałów oraz zastosowania nowoczesnych technik i rozwiązań, które umożliwią skuteczną i łatwą pielęgnację ogrodu.

Na etapie realizacji projektu nasza firma wykonuje wszystkie prace zaplanowane w trakcie projektowania. Wszystkie projekty wykonujemy komputerowo co pozwala nam przyspieszyć czas realizacji oraz dokładność projektów. Dla naszych klientów jesteśmy w stanie zmienić niewykorzystany teren lub najbardziej zaniedbany ogród w tętniącą zielenią przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na dziecięce zabawy czy rodzinną kolację na świeżym powietrzu. Bardzo często tworzymy nasze projekty od podstaw – zaczynając od niwelacji terenu ( w czym doskonale przydają się wykonywane przez nas usługi minikoparką), założenia trawnika z rolki/siewu, po instalacje systemu automatycznego nawadniania oraz oświetlenia. Ponadto oferujemy tworzenie oczek wodnych oraz budowę tarasów z drewna i innych elementów z drewna i metalu architektury ogrodowej. W sezonie zimowym oferujemy odśnieżanie prywatnych działek (alejek, placów itp.), obiektów komercyjnych, parkingów, terenów osiedlowych oraz miejskich.


Naszym klientom oferujemy m.in.:

 1. kształtowanie i niwelacja terenu (w tym usługi miniciągnikiem ),
 2. instalacja systemów automatycznego nawadniania w ogrodach,
 3. instalacja oświetlenia ogrodowego,
 4. zakładanie trawników z siewu lub z rolki,
 5. renowacja i serwis trawników,
 6. zakładanie oczek wodnych i innych elementów wodnych,
 7. budowa tarasów z drewna i innych obiektów małej architektury,
 8. stawianie ogrodzeń panelowych,
 9. usługi glebogryzarką separacyjną
 10. nasadzenia drzew i krzewów
 11. sprzedaż drzew i krzewów na zamówienie.


W pracy kierujemy się tym, by ogrody zakładane przez naszą firmę były funkcjonalne oraz wprawiały w dobre samopoczucie przez cały rok.

Dbamy o to, aby nasze usługi wyróżniała wysoka jakość i terminowość wykonania.
Nasi klienci mogą liczyć na indywidualne podejście do każdej prośby i sugestii, a ponadto na konkurencyjne ceny.

Seweryn Pieścik
inż. Architektury Krajobrazu/Właściciel

Moje zainteresowanie oraz pasja do ogrodów zaczęła się już w dzieciństwie.
Każde prace w ogrodzie sprawiały mi dużo przyjemności a zwłaszcza koszenie trawy. I tak przy wyborze studiów zdecydowałem, że pasje i zainteresowanie przełożę na naukę a w późniejszych latach na pracę.
Uważam, że kocham to co robię choć to ciężki i wymagający zawód. Całą swoją pasje i wiedzę staram się przełożyć na projekty oraz realizacje.


Zielona Architektura Seweryn Pieścik
Adres Cisew 147, 62-700 Turek
NIP 668 198 99 94
REGON 369819369Tel.:
607 242 597
e-mail: kontakt@zielona-architektura.pl
www.zielona-architektura.pl